Programul Teatrului EXCELSIOR OCTOMBRIE 2019

0

 

Programul Teatrului EXCELSIOR

OCTOMBRIE 2019

 

JOI, 3 octombrie, ora 17.00

Sala Studio

în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan

cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu,
Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20952

 

JOI, 3 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST

o producție a Teatrului „Toma Caragiu” Ploiești

CEI DOI TINERI DIN VERONA

după William Shakespeare, regia Vlad Trifaș

cu: Ștefan Pavel, Cosmin Teodor Pană, Andrei Radu, Cătălin Bucur, Lăcrămioara Bradoschi, Mihaela Mardare, Paul Niculae/Paul Chiribuță, Theodora Sandu, Alin Teglaș, Nelu Neagoe, Costel Dobrescu, Ilinca Rus 

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20993 

 

VINERI, 4 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST

NĂPASTA

de I.L. Caragiale, regia Andrei și Andreea Grosu

cu: Mihaela Trofimov, Bogdan Nechifor, Alex Popa, Doru Bem

 

Durata spectacolului: 1h | 15+

 Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20953 

 

DUMINICĂ, 6 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20772 

 

LUNI, 7 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20773 

 

MIERCURI, 9 octombrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20954 

 

JOI, 10 octombrie, ora 19.00

Sala Studio

PREMIERĂ
JUCĂRII PIERDUTE

scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

 

VINERI, 11 octombrie, ora 10.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE

scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+

Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

 

VINERI, 11 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR
(FECIOARELE NOASTRE GRABNIC AJUTĂTOARE)

de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu

Cu: Ana Bianca Popescu, Alina Petrică, Aylin Cadîr, Ioana Mărcoiu, 

Oana Pușcatu, Meda Topîrceanu,
Orchestra:
Adina Cocargeanu – pian, Imola Tamás – percuție,
Andreea Archip – pian, Dana Georgescu – chitară bas

 

Durata spectacolului: 2h 10 min | 16+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20955 

 

SÂMBĂTĂ, 12 octombrie, ora 11.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+

Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

 

SÂMBĂTĂ, 12 octombrie, ora 20.00

Sala Studio

INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

 

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20956 

 

DUMINICĂ, 13 octombrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

CASA PISICII

de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel,

Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,

Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

 

Durata spectacolului: 1h | 4+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20957 

 

MARȚI, 15 octombrie, ora 10.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

 

MIERCURI, 16 octombrie, ora 20.00

Sala „Ion Lucian”
în cadrul Festivalului Internațional de Teatru FEST(in) pe Bulevard

OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR
(FECIOARELE NOASTRE GRABNIC AJUTĂTOARE)

de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu

Cu: Ana Bianca Popescu, Alina Petrică, Aylin Cadîr, Ioana Mărcoiu, 

Oana Pușcatu, Meda Topîrceanu,
Orchestra:
Adina Cocargeanu – pian, Imola Tamás – percuție,
Andreea Archip – pian, Dana Georgescu – chitară bas

 

Durata spectacolului: 2h 10 min | 16+

Detalii pe: http://www.festinpebulevard.ro/ro/program

 

JOI, 17 octombrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

DEGEȚICA

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran

cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu,

Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,

Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 1h | 3+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20958 

 

VINERI, 18 octombrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

ZÂNA ZORILOR

după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi

cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojenel, Ovidiu Uşvat,  Ștefan Velniciuc,

 Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez,
Cosmina Dobrotă, Veronica Popescu, Iulia Samson

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 4+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20959

 

VINERI, 18 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

 

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20960 

 

SÂMBĂTĂ, 19 octombrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20961

 

SÂMBĂTĂ, 19 octombrie, ora 20.00

Sala Studio

MISSOURI SKY

de Victor Morozov, regia Silvia Roman

cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

„Cei doi protagoniști reușesc să construiască treptat un univers comun, idealist, utopic chiar, în care literatura devine un mecanism de apărare, un refugiu în fața realității și grijilor cotidiene (…). Un spectacol care îmbină realul cu fantasticul, realismul psihologic cu suprarealismul – totul în jurul unei tematici atât de actuale și mediat dezbătute – Educația.” Silvia Roman

Missouri Sky este piesa câștigătoare a Concursului de dramaturgie pentru adolescenți NEW DRAMA, ediția 2017.

 

Durata spectacolului: 1h |12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20962 

 

DUMINICĂ, 20 octombrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

DEGEȚICA

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran

cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu,

Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,

Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 1h | 3+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20963

 

DUMINICĂ, 20 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

MINUNATA LUME NOUĂ

după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu

cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

 

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20964 

 

MARȚI, 22 octombrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

 

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20966

 

MIERCURI, 23 octombrie, ora 17.00

Sala „Ion Lucian”

în cadrul Festivalului Național de Teatru 

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI

după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera

cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, 

Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, 

Mihai Mitrea, Raluca Botez

 

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

Detalii, pe: https://fnt.ro/2019/arlecchino-si-pierdutele-iubiri-de-enrico-bonavera/

 

JOI, 24 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20774 

 

VINERI, 25 octombrie, ora 11.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

 

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+

Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

 

VINERI, 25 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20775 

 

SÂMBĂTĂ, 26 octombrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

TĂRÂMUL POVEȘTILOR

un spectacol de Stelian Milu

cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,

Mirela Constantin, Alexandru Aron / Doru Bem, Jassmine Cristina Glodeanu, 

Stelian Milu, Dragoș Spahiu, Tudor Pîrvu

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20965 

 

SÂMBĂTĂ, 26 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

TURANDOT

după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, 

Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, 

Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu

 

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20981 

 

DUMINICĂ, 27 octombrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

CASA PISICII

de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel,

Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,

Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

 

Durata spectacolului: 1h | 4+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20967 

 

DUMINICĂ, 27 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu

cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,

Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop, 

Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

 

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20968 

 

MARȚI, 29 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

 

MIERCURI, 30 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, 

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, 

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, 

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, 

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20776

 

JOI, 31 octombrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem, 

Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

 

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+

Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20970 

 

JOI, 31 octombrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

 

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+
Detalii aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20969 

 

ALTE ARTICOLE INTERESANTE

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here